ارسال کالا ها از انبار مرکزی تهران می باشد.

انتخاب موتور برق مناسب

انتخاب موتور برق مناسب

همه‌ی ما از اهمیت قابل توجه نیروی برق با اطلاع هستیم. نیروی برق بود که زندگی ما را به پیشرفت رساند. اگر بخواهیم تمامی روش‌های تولید برق را مورد مطالعه قرار دهیم، به اطلاعات جالبی دست خواهیم یافت. ما در این مقاله به بررسی یکی از روش‌های تولید برق، یعنی موتور برق می‌پردازیم. اگر برای خرید موتور برق مشکل دارید و نمی‌دانید کدام یک از انواع موتور برق بنزینی یا موتور برق دیزلی مناسب شماست، بهتر است ما را همراهی کنید.

بالابردن اطلاعات درباره‌ی موتور برق

بالا بردن اطلاعات، زندگی را راحت‌تر می‌کند. وقتی بحث خرید به میان بیاید، اطلاعات کمک می‌کند تا خریدی راحت و بدون دغدغه تجربه کنید. هر چه اطلاعات شما در رابطه با موتور برق بالا برود:

 • مشکلات ناشی از خرید موتور برق کمتر می‌شود.
 • با دید بازتری خرید خواهید کرد.
 • نسبت به ارزش محصول، اطلاعات زیادی کسب می‌کنید.
 • تحت تاثیر بازارگرمی بی‌مورد فروشندگان قرار نمی‌گیرد.
 • خرید موتور برق متناسب با نیاز شما انجام می‌شود.
 • احتمال اینکه بخواهید جنس را پس بفرستید یا تعویض کنید، پایین می‌آید.
 • رضایت بعد از خرید را تجربه خواهید نمود.

از این رو باید کمی صبر و حوصله به خرج دهید. انتخاب موتور برق مناسب مستلزم این است که اطلاعات جامعی درباره موتور برق داشته باشید. نیاز نیست اطلاعات شما در زمینه موتور برق خیلی تخصصی باشد. اطلاعات کلی بیشتر به کار شما می‌آید. اطلاعات ریز و جزئی، شما را گیج می‌کند. ما در ادامه قصد داریم با دادن اطلاعاتی مفید درباره‌ی موتور برق و انواع موتور برق بنزینی و موتور برق دیزلی و گازی، به شما در انتخاب یک موتور برق مناسب کمک کنیم.

همه چیز درباره موتور برق

این که شما وارد این مقاله شده‌اید به این معناست که برای کاری نیاز به خرید موتور برق دارید. موتور برق‌ها وسایلی هستند که به وسیله‌ی انرژی حاصل از مصرف سوخت، انرژی مکانیکی تولید می‌کنند. سپس این انرژی مکانیکی طی فرایندی در موتور برق به انرژی برق تبدیل می‌شود. به طور کلی بهتر است اینگونه بیان کنیم: " موتور برق انرژی مکانیکی را تبدیل به انرژی برق می‌کند. "

موتور برق‌ها در انواع مختلفی و به منظور کاربردهایی متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله موارد استفاده از موتور برق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از موتور برق در مکان‌هایی که دسترسی به برق شهری وجود ندارد.
 • استفاده از موتور برق در مکان‌هایی که سیم‌کشی در انها همراه با مشکل است.
 • استفاده از موتور برق به عنوان تامین کننده نیروی برق اضطراری

خرید موتور برق ممکن است در راستای هر یک موارد بالا باشد. هر یک از موارد در انتخاب موتور برق مناسب تاثیرگذارند. در ادامه بیشتر با موتور برق و اهداف خرید موتور برق خواهیم پرداخت.

انواع موتور برق

موتور برق‌ها انواع مختلفی دارند. شما برای انتخاب موتور برق مناسب، لازم است با همه‌ی انواع موتور برق آشنا شوید. آشنایی با انواع موتور برق باعث می‌شود بهتر بدانید چه چیزی نیاز دارید.

 1. موتور برق دیزلی، این موتور برق، با گازوئیل کار کرده و با مصرف گازوئیل، انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کند. نام دیگر موتور برق دیزلی، موتور برق گازوئیلی می‌باشد.
 2. موتور برق بنزینی، سوخت این موتور با استفاده از بنزین تامین می‌شود. بنزین مصرف می‌شود تا انرژی مکانیکی‌ برای تولید انرژی برق تولید شود.
 3. موتور برق گازی، موتور برق‌ گازی با استفاده از مصرف گاز، انرژی برق تولید می‌کند. موتور برق گازی باید متناسب با گاز تولیدی کشور خریداری شود. یعنی با سوخت گاز شهری ایران، بتواند برق تولید کند.

انتخاب نوع موتور برق‌ ممکن است با توجه به شرایط مختلفی برای هر کسی متفاوت است. در انتخاب نوع موتور برق به چند نکته توجه داشته باشید:

 • شرایط محیطی: شرایط محیطی می‌تواند روی خرید شما تاثیر بگذارد. برای مثال اگر در شرایط محیطی سردی زندگی می‌کنید و قرار است موتور برق هندلی یا استارتی انتخاب کنید، نوع موتور برق بنزینی مناسب‌تر است. نوع بنزینی زودتر استارت خواهد خورد. اما روشن کردن موتورهای هندلی گازوئیلی آن هم در هوای سرد، کمی مشکل‌تر است.
 • هزینه‌ی در نظرگرفته شده برای خرید موتور برق: موتور برق‌ دیزلی قیمت گرانتری نسبت به موتور برق بنزینی دارد. اگر می‌خواهید هزنیه کمتری برای خرید صرف کنید، موتور برق بنزینی پیشنهاد می‌شود. گرچه در طولانی مدت، هزینه موتور برق گازوئیلی کمتر است.
 •  قیمت سوخت: در نکته قبل آوردیم که در بازه‌ی زمانی طولانی هزنیه موتور برق دیزلی بسیار کمتر است. دلیل آن نوع سوخت مصرفی آنهاست. گازوئیل قیمت بسیار کمتری نسبت به بنزین دارد. از سوی دیگر راندمان موتور برق گازوئیلی راندمان بالاتری نسبت به موتور برق بنزینی دارد. راندمان به این معنی است که مصرف سوخت موتور برق دیزلی نسبت به موتور برق بنزینی کمتر است.
 •  دسترسی به سوخت: این که چه سوختی بیشتر در دسترس شماست، خیلی مهم است. نباید سوختی را انتخاب کنید که در تهیه آن با سختی رو به رو شوید. اگر به گازوئیل دسترسی آسانی دارید، موتور برق گازوئیلی پیشنهاد می‌شود. اگر دسترسی به بنزین برای شما راحت‌تر است موتور برق بنزینی مناسب‌تر خواهد بود.
 • اگر می‌خواهید موتور برق گازی خریداری کنید، باید موتور برقی گازی‌ای انتخاب کنید که با گاز ایران سازگار باشد. همیشه در دسترس بودن یک نوع سوخت، مهم نیست. در این زمینه باید توجه داسته باشید سوخت در دسترس شما با نوع موتور خریداری شده سازگار است یا نه؟
 • موتور برق‌های بنزینی به عنوان موتور برق خانگی مناسب‌ترند. موتور برق‌ دیزلی در مصارف صنعتی بیشتر استفاده می‌شود. چرا که محدوده توان خروجی در موتور برق‌ دیزلی یا گازوئیلی بسیار وسیع تر از موتور برق بنزینی است.
 • اگر در محلی هستید که توان تهیه سوخت در بازه‌های زمانی کوتاه مدت را ندارید، بهتر است موتور برق دیزلی یا همان گازوئیلی را انتخاب کنید. نگهداری بنزین، اگر همراه با ایمنی انجام نشود، بسیار خطرناک است. خطر نگهداری سوخت گازوئیل کمتر است. گرچه اگر این نوع از سوخت نیز با توجه به نکات ایمنی نگهداری نشود، خطر زیادی دارد.
 • گرمای ناشی از کار کردن موتور برق دیزلی کمتر از موتور برق بنزینی است. چرا که بنزین به دمای بالاتری برای احتراق نیاز دارد و گرمای تولید شده توسط دستگاه نیز بیشتر خواهد بود.

نظرات بازدیدکنندگان