ارسال کالا ها از انبار مرکزی تهران می باشد.

انواع دریل‌ها را بشناسید

انواع دریل‌ها را بشناسید

دریل ها یکی از مهم ترین، کاربردی ترین و پر مصرف ترین ابزار های موجود در بازار می باشند که در سطوح مختلف خانگی و صنعتی و با قطرهای مختلف و قدرت ها متفاوت وجود دارند، وظیفه اصلی این ابزار ایجاد سوراخ با قطر های مختلف در سطوح چوبی، فلزی، سنگی و … می باشد.

همچنین به کمک بعضی از لوازم جانبی دیگر از این ابزار می توان به عنوان سمباده ، پیچ گوشتی و یا حتی دستگاه برش دهنده استفاده نمود .

دسته بندی های دریل ها به صورت کلی به ۴ دسته تقسیم می شوند

  • دریل های ساده
  • دریل های چکشی
  • دریل بتن کن
  • چکش تخریب ها

این دسته بندی ممکن است بر اساس نوع کاربرد این ابزار در صنعت نیز تغییر نماید ، در قسمت بعدی به توضیح در ارتباط با هر یک از دشته بندی های نام برده شده توضیح داده می شود .

دریل های ساده : این نوع دریل ها عموما دارای قدرت بالایی نیستند و بر روی فلز و چوب مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا این دریل ها فاقد سیستم چکشی هستند و فقط دارای حالت دورانی هستند ، طبقه بندی این نوع دریل ها معمولا در خانواده دریل های خانگی میباشد .

این نوع دریل ها از سه نظام ۶ میلیمتر تا ۳۲ میلیمتر در بازار موجود هستند و توانایی چپ گرد و راست گرد را نیز دارند .

دریل های چکشی : به صورت کلی این نوع دریل مانند همان دریل ساده می باشند با این تفاوت که این نوع دریل دارای سیستم چکشی می باشد و برای سوراخ بر روی مواد سخت مانند انواع سنگ ها و … مورد استفاده قرار می گیرد ، همچنین از سایر مزیت های این نوع دریل قابلیت آن ها در ایجاد سوراخ هایی با قطر بالا می باشد .

دریل های بتن کن : این نوع دریل ها نیز مانند دو نوع دریل قبلی می باشند با این تفاوت که بر خلاف سیستم محرکه ی آن ها که در اثر درگیری چرخ دنده ها می باشد بوسیله ی یک پیستون و رینگ نیروی محرکه چرخش را ایجاد می کند، با توجه به قدرت بالای این سیستم بتن کن ها قابلیت ایجاد سوراخ های بسیار بزرگ و یا ایجاد تخریب بسیار خوبی را داراست . این نوع ابزار ها عمدتا دارای دو دسته بندی به لحاظ قلم که چهار شیار و پنج شیار است می باشند .

دریل چکش تخریب : این نوع از ابزار ها که به آن ها پیکور نیز می گویند دارای کمترین میزان شباهت به سایر دریل ها می باشد و تنها وظیفه ی آن ها ایجاد کوبش و تخریب در حجم های وسیع می باشد که این نوع ابزار نیز نیروی محرکه ی خود را از یک سیستم رینگ و پیستون تامین می کند .

در این نوع از ابزار قلم آن به هیچ عنوان حالت دورانی ندارد و تنها به صورت حرکت به جلو و عقب عملیات تخریب را انجام می دهد .

نظرات بازدیدکنندگان