ارسال کالا ها از انبار مرکزی تهران می باشد.

کاربرد اتو لوله سبز

کاربرد اتو لوله سبز

اتو لوله سبز یکی از مهمترین و الزامی ترین ابزار آلات مورد نیاز در کار لوله کشی می باشد که با نام اتو لوله سبز و یا دستگاه جوش لوله در بازار شناخته می شود ، این دستگاه دارای ساختاری ساده و عملکردی سریع می باشد .

به این صورت که دو المنت برقی در این دستگاه ها کار ایجاد گرما را انجام می دهند .

در مرحله بعدی این گرما از طریق راکت فلزی دستگاه به لقمه هایی که به صورت نر و ماده وجود دارند منتقل می شود .

لقمه و یا قالب ماده برای ورود لوله و همچنین لقمه یا قالب نر برای اتصال و گرم کردن آن به کار می رود ، در حال حاضر انواع مختلفی از برندهای اتو لوله سبز در بازار ایران موجود می باشد که با ضمانت و گارانتی متنوع ارائه می شود .

نحوه عملکرد و کار با اتو لوله سبز
در هنگام کار با دستگاه اتو لوله سبز به هیچ عنوان از هیچ گونه چسبی استفاده نمی شود و تمامی عملیات جوش بوسیله حرارت انجام می پذیرد ، همچنین گفتنی است شما می توانید با استفاده از اتو لوله سبز لوله های پروپیلن را علاوه بر لوله های سبز به هم متصل کرده و جوش دهید .

آموزش جوش لوله سبز
دستگاه اتو لوله سبز خود را به برق زده و کلید آن را روشن نمایید ( در صورتی که اتو لوله سبز شما دارای دو المنت است می توانید هر دوی آن ها را روشن نموده تا زمان عملیات جوش کمتر شود ) در مرحله بعدی یک سر لوله و یک سر رابط در محل های مربوط به خودش قرار دهید تا گرم شود، در مرحله بعدی آن ها را در هم فرو کنید تا اتصال انجام شود ، دقت داشته باشید در هنگام اتصال زاویه ی محل اتصال را دقیقا در نظر بگیرید ، در غیر اینصورت امکان تصحیح آن وجود نخواهد داشت .

آموزش جوش لوله پروپیلن
در اتصال این گونه از لوله ها نیازی به بست و رابط برای اتصال نبوده و لوله ها درون هم فرو نمی روند بلکه اتصال آن ها به صورت لب به لب انجام می شود، در مرحله اول بوسیله اتو هر دو سر لوله را به یک اندازه لایه برداری کنید ، این کار باعث می شود تا در هنگام اتصال دو سر آن به هم منطبق شده و به راحتی بچسبند .

در مرحله بعدی صفحه داغ اتو لوله را در مقابل آن ها قرار می دهیم و بعد از گرم شدن آن را به هم فشار می دهیم تا به هم بچسبند .

نکات کاربری کار با اتو لوله سبز 
عملیات جوش لوله های سبز و پروپیلن نیازمند دقت بسیار بالایی بوده و ظرافت این کار بسیار بالا می باشد ، لذا در هنگام کار با این دستگاه تمامی توجه خود را به آن متمرکز کنید .
استفاده از دستکش های ایمنی نسوز برای جلوگیری از حوادث احتمالی بسیار ضروری می باشد .
حتما از دستگاهی استفاده نمایید که دارای استاندارد های مربوطه باشد تا یک اتصال مرغول و با کیفیت را برای شما ضمانت کند .

نظرات بازدیدکنندگان